Rogar 2015

Milí přátelé,

dovolte, abychom vás pozvali na devátý ročník raně středověké bitvy Rogar - Válka rodů, která se bude konat 15. - 16. srpna 2015 v Brdečném u Neveklova.

Opět pro vás chystáme bitvu v sobotu i v neděli, ukázky dobových řemesel, turnaj v Glimě, Holmgang – souboj na volské kůži, soutěž v hodu kopím, soutěž o nejlepšího lučištníka, kuchařskou soutěž, soutěže o nejlíbivější vikinské vousy a nejkrásnější raně středověkou dívku :). Doufáme, že přibudou další zájemci a zájemkyně pro tuto veselou módní přehlídku :).

Dále po třech letech pauzy se můžete opět těšit na zavedení podvečerní soutěže „běh bojovníka“ a jako perličku nabídneme celotáborovou hru, jejíž podmínky a pravidla budou pro zatím tajemství (neboť je sami zatím nevíme :)).

Vítáni jsou bojovníci, řemeslníci, obchodníci i ti, kteří jen směnit zboží chtějí či s přáteli se setkat.

Přihlásit se můžete nejpozději do 2.8. 2015.

Přečtěte si prosím podmínky účasti, ve kterých jsou letos opět rozšířeny podmínky a omezení: http://www.os-midgard.info/akce/podminky.php

Zde je krátký úvod do letošního ročníku:

V letošním devátém příběhu se společně s jarlem Rogarem přesuneme na samotné hranice jeho domoviny.

Po úspěšné výpravě do Hedeby se stal zase o něco slavnějším a zkušenějším, ale také o rok starším. Na Rogara pomalu začínají doléhat neduhy stáří a jeho zdraví už není nejpevnější - při divokém způsobu života tohoto severského válečníka se také není čemu divit. V srdci se mu proto začne rodit touha zanechat po sobě nějaký odkaz.

Nejdříve však musí jednou pro vždy vyřešit odvěké spory dvou nesmiřitelných rodů. Rogarův lid totiž válčí s kmenem primitivních pastevců, kteří už od dávných věků sestupují z hor, aby si podmanili území, na které mají údajně právo. Jejich útoky jsou nečekané a přicházejí jednou za několik let. Nyní nadešel ten okamžik, kdy lidem z hor zřejmě docházejí zásoby a potřebují nové pastviny. Rogara čeká krutý boj o svá území. I kdyby však porazil nezkrotné horaly v bitvě, jak zabrání tomu aby se po několika letech opět nevrátili v plné síle a s ještě větším odhodláním?

Jak si severský válečník Rogar poradí jednou pro vždy s hrozbou z hor? Uvidíte 15. a 16.8. 2015…

Je deváté století křesťanského letopočtu - čas obchodu, čas výprav, čas válek a čas smrti.

Kontakty: bitva@os-midgard.info
Dagfari Hrut: 739 077 705
Anwend Zůl: 608 773 799     

Těšíme se na Vaši účast a doufáme, že se vám u nás bude líbit.

Občanské sdružení Midgard

 

Event-Date: 
Pátek, srpen 14, 2015 - 19:00 - Neděle, srpen 16, 2015 - 16:00